AZƏRBAYCAN RESPUBLİKASINDA FİLİAL QEYDİYYATI
2. filialın yaradılması, rəhbərinin təyin edilməsi və əsasnamənin təsdiq edilməsi barədə həmin filialı yaradan xarici hüquqi şəxsin qərarının əsli və ya notariat qaydasında təsdiq edilmiş surəti və rəhbərin şəxsiyyətini təsdiq edən sənədin surəti;
3. filialı yaradan xarici hüquqi şəxs və ya onun səlahiyyətli nümayəndəsi tərəfindən təsdiq edilmiş əsasnamə (2 nüsxədə);
4. filialın təsisçisi olan xarici hüquqi şəxsin xarici ölkədə qeydiyyatını təsdiq edən sənədlərin notariat yaxud leqallaşdırılma qaydasında təsdiq olunmuş surəti;
5. filialı yaradan xarici hüquqi şəxs tərəfindən filialın idarə edilməsi üçün rəhbərə verilmiş etibarnamənin əsli və ya notariat yaxud leqallaşdırılma qaydasında təsdiq olunmuş surəti;
6. dövlət rüsumunun ödənilməsini təsdiq edən sənəd;
7. ərizə səlahiyyətli şəxs tərəfindən imzalandıqda və ya səlahiyyətli şəxs tərəfindən müraciət olunduqda, etibarnamə, səlahiyyətli şəxsin şəxsiyyətini təsdiq edən sənədin surəti;
8. istəyə görə vergi ödəyicisinin əlavə dəyər vergisinin məqsədləri üçün qeydiyyata alınması haqqında ərizə;
9. istəyə görə bankda hesab açılması məqsədilə şəhadətnamə-dublikatın alınması üçün ərizə;
10. filial üçün möhürün sifariş edilməsi.
dövlət rüsumunun məbləği 300 manat təşkil edir.
filialın qeydiyyata alınması 2 gün ərzində həyata keçirilir.
XÜSUSİ QEYD: Miqrasiya Məcəlləsinə əsasən xarici hüquqi şəxsin Azərbaycan Respublikasındakı filialın rəhbəri və rəhbərin müavini vəzifəsini tutması müvəqqəti yaşayış üçün əsas sayılır və bu şəxslərə iş icazəsinin alınması tələb olunmur.

HOW TO OPEN A BRANCH OFFICE IN AZERBAIJAN
2. the original or a notarized copy of the decision of the foreign legal entity that established the branch on the establishment of the branch and the appointment of its manager and the approval of the charter of the branch, and a copy of the identity document of the manager.
3. charter approved either by the foreign legal entity that established the branch, or by its authorized representative (in 2 copies).
4. a notarized or legalized copy of documents confirming the registration of a foreign legal entity (that established the branch) in a foreign state.
5. the original or a notarized or legalized copy of the power of attorney issued to the manager for the operation of the branch by the foreign legal entity that established the branch.
6. a document confirming the payment of the state fee.
7. if the application is signed by an authorized person or is submitted by an authorized person, a power of attorney, and a copy of the identity document of the authorized person.
8. optionally - an application for registration of a VAT taxpayer.
9. optionally - an application for opening a bank account.
10. order stamp for the branch.
the amount of the state duty is 300 manats.
branch registration is carried out within 2 days.
SPECIAL NOTE: According to the Migration Code, holding the title of manager and deputy manager of a branch of a foreign legal entity in the Republic of Azerbaijan is considered grounds for obtaining a temporary residence permit, and these persons are not required to apply for a work permit.